فراموش نکنیم کرونا هنوز تمام نشده است


ویژگی های ویروس جهش یافته کرونا
  چاپ        ارسال به دوست

هیئت وزارت بهداشت درشهرستان بوکان

پس از دیدار حاج انور حبیب زاده نماینده پر تلاش مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در روز دوشنبه با دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان و دستور وزیر بهداشت، مهندس ساکی مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت، مهندس نفیسه راد جهانبانی معاون فنی دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت، مهندس یوسف زاده کارشناس مدیریت توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت با همراهی هیأتی‌ از دانشگاه علوم پزشکی استان در شبکه بهداشت ودرمان بوکان حضور يافتند.

مهندس ساکی درسفری به شهرستان بوکان ضمن بازدید از پروژه کلینیک ویژه تخصصی، از بخشهای مختلف بیمارستان، خانه های بهداشت روستای گل بهی و ترکمانکندی و مرکز خدمات جامع سلامت علی آباد شهرستان بوکان بازدید کرد و از نزدیک وضعیت زیرساختهای درمانی و بهداشتی بوکان را مورد بررسی قرار داد.

هیئت وزارتی نشستی با مدیران عرصه سلامت برگزار کردند که در این جلسه دکتر محمد عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان ضمن عرض خیر مقدم به جهت حضور مسئولین کشوری و استانی در شهرستان بوکان و تشکر ویژه از پیگیری های حاج انور حبیب زاده نماینده محبوب و پرتلاش شهرستان بوکان و زحمات ریاست دانشگاه در جهت رفع مشکلات عرصه سلامت شهرستان گفت:انسجام و هماهنگی مسئولین استانی و شهرستانی در این برهه حساس عرصه سلامت ستودنی ست.

دکترمحمد عباسی در ادامه از مهندس ساکی در خواست نمود تا برای رفع کمبودهای موجود در بوکان تدابیری اتخاذ کنند.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان  گفت: با توجه به نیاز مبرم شهرستان اقدامات لازم جهت شروع به ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی کلنگ زنی شده ، تکمیل، تجهیز و به بهره برداری رسیدن کلینیک ویژه تخصصی بیمارستان، رفع مشکل چیلر (سیستم سرمایشی و گرمایشی) بیمارستان بوکان تدابیر جدی اتخاذ شود.

وی در ادامه افزود مجتمع آموزش عالی سلامت که قرار است توسط خیرین ساخته شود، نیازمند مشاور و تهیه نقشه تیپ برای شروع بکار می باشد.

دکتر عباسی در ادامه به مشکلات اتاق عمل و بخش زایمان اشاره کرد و گفت رفع این نواقص نیازمند توجه ویژه می باشد.

دکتر عباسی در تشریح نیازهای حوزه بهداشت گفت:فرسودگی فضاهای فیزیکی و تجهیزات در بسیاری از موارد مشهود بودکه لازم است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

مهندس ساکی پس از استماع این توضیحات در خصوص راهکار مناسب رفع این کمبودها و مشکلات در خصوص رفع مشکل چیلر بیمارستان، وضعیت اتاق عمل و بخش زایمان بیمارستان گفت: مشکل سیستم سرمایشی بیمارستان بوکان بایستی ظرف مدت ۳۰ روز رفع شود و در راستای توسعه و بهسازی بخشهای اتاق عمل و زایمان دستورات لازم راصادر کرد.

مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت در خصوص شروع به ساخت  بیمارستان 250 تختخوابی بوکان گفت: مناقصه این بیمارستان جهت انتخاب پیمانکار حداکثر ظرف ۴۵ روز آینده به انجام خواهد رسید.

ساکی در خصوص کلینیک ویژه تخصصی بیمارستان بوکان و بازدید میدانی از آن گفت: این پروژه حداکثر ظرف یک ماه آینده باید آماده بهره برداری شود.

مهندس ساکی در خصوص پروسه احداث مجتمع آموزش عالی سلامت که در مرحله نقشه و تعیین مشاور معوق مانده ، دستور داد تا ظرف چند روز  آینده نقشه مجتمع آموزش عالی از طرف دانشگاه به شهرستان ارائه گردد.

در ادامه ساکی و هیئت همراه با بازدید میدانی از خانه های بهداشت گل بهی و ترکمانکندی و مرکز خدمات جامع سلامت شهری ، روستایی علی آباد،دستورات لازم را جهت ساخت و بهسازی ها در این حوزه صادر نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

 


١٣:٢٩ - چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ٣٦٨١٠    /    تعداد نمایش : ١٠٤خروج