فراموش نکنیم کرونا هنوز تمام نشده است


ویژگی های ویروس جهش یافته کرونا
  چاپ        ارسال به دوست

جزئیات نحوه واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال در شهرستان بوکان

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان دکتر رحیم سلطانی رئیس ستاد مرکز بهداشت شهرستان بوکان جزئیات نحوه واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال در این شهرستان را تشریح نمود.

دکتر سلطانی با اشاره به اینکه اولین گام فاز عمومی واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال از روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ۱۴۰۰ آغاز شده است اظهار داشت: این افراد گروه یک از مرحله دوم واکسیناسیون هستند که در سه مرحله فراخوان سالمندان بالای ۱۰۰ سال، سالمندان بالای ۹۰ سال و سالمندان بالای ۸۰ سال صورت گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت در ادامه با اشاره به جامعه هدف ۴۱۵۱ نفری  سالمندان در شهرستان بوکان گفت: از ابتدای واکسیناسیون سالمندان در شهرستان تا ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۶۲۲ نفر از سالمندان واکسینه شده اند که از لحاظ میانگین روزانه تزریق در ۱۲ روز کاری دومین شهر استان بوده که ۱۲۷ نفر  می باشد.

 افزود: همشهریان گرامی به منظور زمان بندی و نوبت دهی تزریق واکسن کووید-۱۹ بر اساس سند ملی واکسیناسیون برای گروه های سنی اعلام شده، از طریق وبسایت salamat.gov.ir برای افراد بالای ۸۰ نسبت به ثبت نام و درج کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود اقدام نمایند.

 

در پایان دکتر سلطانی ضمن تقدیر از تلاشگران عرصه سلامت شهرستان، با تاکید بر ضرورت پرهیز از عادی انگاری در برخورد با کرونا، اظهارداشت: باید با آموزش و ارائه نکات ضروری در اطلاع رسانی ها، از این تلقی غلط که با توجه به آغاز واکسناسیون، ضرورتی برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیست، جلوگیری شود و کماکان با توجه به ویروس کرونای جهش یافته ضروری است که مردم با رعایت دقیق پروتکل ها، همچنان از برگزاری تجمعات غیر ضروری خودداری کنند.

 

 

 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان


١١:٠١ - سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ٣٦٧٩٨    /    تعداد نمایش : ٩١خروج