این روزها حواسمان به پاکبانان شهرمان باشد.


حفظ فاصله با دیگران هنگام در صف ایستادن...
  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه هماهنگی واحد آموزش و ارتقای سلامت با حضور اعضای شورای اسلامی شهرستان بوکان

۲۱ مهر ماه ۹۹ جلسه ای با حضور مرزنگ و ایران صاحبی کارشناسان واحد آموزش و ارتقای سلامت، صالحی کارشناس مسئول واحد سلامت روان،  امام زنبیلی کارشناس روابط عمومی ستاد مرکز بهداشت و صدقی مسؤول مرکز خدمات جامع سلامت استاد هیمن، جلسه شورای ارتقای سلامت با هدف اجرای برنامه ملی خود مراقبتی سازمانی و معرفی برنامه ملی هر خانه یک پایگاه سلامت با حضور اعضای شورای اسلامی شهرستان در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه مرزنگ مسئول واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت با معرفی اهداف جلسه و خط مشی جلسات شورای ارتقاء سلامت در شناسایی مشکلات حوزه بهداشت و سلامت سازمانی و شوراهای اسلامی و اشاره به نقش پررنگ و تاثیرگذار شورای اسلامی در شناسایی مشکلات بهداشتی جامعه و اشاعه فرهنگ سلامت و خودمراقبتی در سطوح مختلف اجتماعی و سازمانی شهرستان، خواستار همکاری و تعامل نزدیکتر و مستمر با مجموعه مرکز بهداشت شده و آمادگی کارشناسان متخصص حوزه مرکز بهداشت جهت حضور در سازمان ها و ادارات شهرستان در راستای انجام رسالت سازمانی مرکز بهداشت و ارایه آموزش های لازم را اعلام نمود. در ادامه اهداف، مفاهیم و محتوای برنامه ملی هر خانه یک پایگاه نیز تشریح شده و خواستار همکاری شورای اسلامی در اطلاع رسانی و جلب مشارکت مردم و نهادهای شهرستان در اجرای این برنامه شد.

‌‌در ادامه جلسه صالحی کارشناس مسئول واحد سلامت روان به مناسبت هفته سلامت روان به اهمیت شعار امسال سازمان بهداشت جهانی پرداخت و اظهار داشت که: اکنون از یک سو به دلیل شیوع ۲۳ درصدی  اختلالات روانی در جامعه، آمار بالای اقدام به خودکشی در سنین ۱۵ تا ۲۵ سال، سوء مصرف مواد و مشروبات الکلی و از سوی دیگر آثار زیان بار روانی ناشی از بیماری ویروس کرونا برای عموم مردم لازم است همه افراد جامعه از خدمات حوزه سلامت روان بهره مند گردند.

صالحی گفت: باید برای پیش گیری از "فاجعه سلامت روان" دیگر _ که پس از شیوع بیماری سارس درسال ۲۰۰۳ در کشور چین مشاهده شد_ باید تمام سازمان های تاثیر گذار جامعه در مسیر سلامت روان حرکت کرده و سرمایه گذاری در حوزه سلامت روان را در اولویت قرار دهند.

صالحی از آمادگی کلیه همکاران کارشناس سلامت روان شاغل در مراکز بهداشت برای برگزاری جلسات آموزش مهارت کنترل استرس و دیگر حوزه های سلامت روان را برای همه پرسنل شاغل در مجموعه شهرداری اعلام کرد.

 

گلاله صدقی مسئول مرکز خدمات جامع سلامت استاد هیمن با بیان اینکه این مرکز ایمن سازی برای پرسنل شهرداری و کارگران خدمات شهری برای بیماری هپاتیت را انجام می دهد به آمادگی کارشناسان متخصص در مرکز جهت همکاری و حضور در شورا و شهرداری در اجرای آموزش های لازم اشاره نمود.

 در بخش دیگری از جلسه امام زنبیلی کارشناس روابط عمومی ستاد مرکز بهداشت از تلاش ها و همکاری های دلسوزانه مجموعه شورای اسلامی و شهرداری در استفاده از بیلبوردها و ظرفیت های سازمانی در امر اطلاع رسانی و آموزش های بیماری کرونا تشکر نمود.

در پایان جلسه اعضای شورای اسلامی شهرستان بوکان از فعالیت های چشمگیر انجام یافته، تلاشها و اقدامات بی وقفه مدیران و کلیه همکاران عرصه سلامت در مقابله با کووید ۱۹ و علی الخصوص مجموعه روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان در اطلاع رسانی های گسترده این حوزه و حضور میدانی در سطح شهرستان تقدیر و تشکر نمودند.

 

 

 

 


روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان


١٠:٢٠ - سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٣٥٠٣    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج