این روزها حواسمان به پاکبانان شهرمان باشد.


حفظ فاصله با دیگران هنگام در صف ایستادن...
  چاپ        ارسال به دوست

بازدید و نظارت کارشناسان ستاد مرکز بهداشت از کشتارگاه صنعتی شهرستان بوکان

با حضور ایزدمهر کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای و اکیپی متشکل از کارشناسان ستاد مرکز بهداشت، دکتر علیزاده کارشناس شبکه دامپزشکی شهرستان بوکان و امام زنبیلی کارشناس روابط عمومی ستاد مرکز بهداشت در روز سه شنبه مورخ ۱۵ مهر ماه ۹۹ از کشتار گاه دام صنعتی عبدالهی واقع در جاده میاندوآب بازدید بعمل آمد.

 در این بازدید ضمن بررسی فرآیند انجام عملیات کشتار دام، سامانه های آبرسانی وتصفیه خانه فاضلاب مورد پایش قرار گرفت و بر توصیه های بهداشتی در زمینه لزوم رعایت بهداشت فردی و عمومی، پروتکل های بهداشتی مرتبط با بیماری کووید ۱۹، دریافت کارت بهداشت و انجام معاینات سالیانه شاغلین، استفاده از وسایل حفاظت فردی و شستشو، گند زدایی محیط و ابزار و لوازم کار، تمهیدات لازم به منظور تامین ایمنی برای شاغلین در حین کار و  آموزش افرادی که مبادرت به انجام عملیات گندذدایی محل می نمایند تاکید شد.

 سپس در خصوص نحوه شناسایی و برخورد با شاغلین مشکوک و یا مبتلا به بیماری تنفسی/ آنفلوانزا و یا مورد مثبت کرونا توصیه های لازم بعمل آمد.

 

ایزدمهر هدف از این بازدید ها را بررسی روند اجرایی دستورالعمل ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در خصوص بیماری کرونا در کشتارگاه های دام و طیور توسط مدیران و پرسنل کشتارگاه برحسب وظیفه مسئولین فنی بهداشتی عنوان کرد.

وی با تاکید بر ضرورت حضور مستمر و موثر کارشناسان بهداشتی در کشتارگاه‌ها و ارائه آموزش‌های لازم به پرسنل و کارگران کشتارگاه اضافه کرد: سلامت امنیت غذایی در جامعه موجب جلب اعتماد مردم، کاهش کشتار‌های غیر مجاز در حاشیه شهر‌ها و ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

 


١٤:١٣ - سه شنبه ١٥ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٣٤١١    /    تعداد نمایش : ٧٥خروج