فراموش نکنیم کرونا هنوز تمام نشده است


ویژگی های ویروس جهش یافته کرونا
  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کمیته ارتقاء سلامت جوانان به مناسبت هفته ازدواج در ستاد مرکز بهداشت شهرستان بوکان

به مناسبت بزرگداشت اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) مصادف با اول مرداد که روز ازدواج نام گذاری شده و هفته ازدواج  ۱ الی ۷ مرداد ماه، جلسه کمیته بین بخشی با شعار ازدواج سالم و آسان با حضور دکتر سلطانی رئیس مرکز بهداشت، علی آقایی رئیس دانشکده پرستاری، ساعدی نماینده دانشگاه آزاد و مسئولین واحدهای ستادی مرکز بهداشت سه شنبه ۳۱ تیرماه ۹۹ در دفتر رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوکان برگزار شد.

 

در این جلسه دکتر سلطانی با بیان اینکه در چند سال اخیر بعضی از موضوعات آسیب‌های اجتماعی به تاحدی پررنگ شده که فارغ از پرداختن به آن موضوع، به مرور شاهد از بین بردن صورت مساله و تغییر نگرش‌ها هستیم و گفت: مدل آشنایی برای امر ازدواج، مدل شکل‌گیری یک زندگی موفق، شروع ساده یک زندگی بدون در نظر گرفتن تجملات و برخی از رسم و رسوم‌هایی که دست و پاگیر شده، از موضوعات فرهنگی است که به نحو نادرستی به آن پرداخته می‌شود.

 

دکتر سلطانی بر حفظ و ارتقاء سلامت جوانان و دانشجویان، جلوگیری از شیوع بیماری کووید 19 و ترویج و ترغیب جوانان به ازدواج سالم و آسان، آموزش به جوانان در زمینه معیارهای مناسب همسر گزینی، آموزش مهارتهای رفتاری و ارتباطی به همسران و زوجین جوان جهت پایداری ازدواج و کاهش امار طلاق تاکید و در خصوص ترویج ازدواج آسان و ازدواج شاد و پایدار، همکاری و هماهنگی دانشگاه ها و حوزه های ذیربط را خواستار شد.

   

در ادامه جلسه یراقی کارشناس جوانان در زمینه  هدف از تشکیل کمیته ارتقا جوانان و اهداف کلی از تشکیل برنامه های هفته جوان و راهبردهای اساسی مطالبی را بیان و چکیده ای از فعالیتهای واحد جوانان در سال ۹۸ در زمینه ازدواج سالم جوانان و اقداماتی که در هفته ازدواج انجام میشود را تشریح نمود.

 

در پایان جلسه بعد از ایراد سخنانی از سوی حضار و راه کارهای مناسب در زمینه حل مشکل ازدواج جوانان، مصوب گردید که جلسات هماهنگی سازمانها وادارات و نهادهای ذیربط در این خصوص، مستمر برگزار شده چرا که این مشکل فقط با همکاری درون بخشی حل نشده و نیاز به همکاری ها و هماهنگی های برون بخشی دارد.

در هفته ازدواج امسال به دلیل گسترش شیوع کرونا در برنامه های آموزش محدویت وجود داشته و مقرر شد به کمک کانالهای مجازی در دانشگاهها و کانالهایی که مخاطب جوان دارند از مطالب آموزشی مناسب در این خصوص استفاده گردد.

 

 

 

 


روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان


٠٨:٣٦ - چهارشنبه ١ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٣١٩٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٤خروج