این روزها حواسمان به پاکبانان شهرمان باشد.


حفظ فاصله با دیگران هنگام در صف ایستادن...
  چاپ        ارسال به دوست

حضور دکتر ایرج حریرچی معاون کل درمان وزارت بهداشت در شهرستان بوکان

 

به دعوت نماينده شهرستان حاج انور حبيب زاده ، دکتر ایرج حریرچی معاون کل درمان وزارت بهداشت و دكتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشكي با هياتي بلند پايه در شبکه بهداشت ودرمان بوکان حضور يافتند .

دکتر ایرج حریرچی درسفری به بوکان از بیمارستان این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک روند خدمت رسانی در این مرکز را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان: دکتر ایرج حریر چی یکشنبه شب 8  تیر 1399 در سفری به شهرستان بوکان به همراه دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ، حاج انور حبیب زاده نماینده مردم شهرستان بوکان ،فرماندار شهرستان مهندس خسروپور  دکتر محمد عباسی مدیر شبکه  و رئیس بیمارستان شهرستان  وجمعی ديگر از مسئولین شهرستان ، از بیمارستان بوکان بازدید کردند.

 

در این جلسه حبیب زاده نماینده مردم شهرستان بوکان ضمن خیر مقدم به جهت حضور مسئولین کشوری و استانی در شهرستان بوکان و تشکر ویژه از مدیران عرصه سلامت به بیان وضعیت  بوکان پرداخت و گفت: مشکلاتی در شهرستان بوکان گریبان گیر عرصه سلامت و تیم مدیریت شهری است  که  اهتمام و توجه ویژه مسؤلین امر را می طلبد.

حبیب زاده در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم و محدودیت های اعمال شده از ابتدای اپیدمی خواستار توجه ویژه دولت و مساعدت برای گذر از این شرایط شد.

 

درادامه جلسه دکتر محمد عباسی مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان ضمن تشکر از همراهی و همکاری مدیران استانی و شهرستانی و سپاس ویژه از پرسنل زحمت کش و خیرین عرصه سلامت شهرستان بوکان که شبانه روز و خستگی ناپذیر در مقابله با پاندمی عالم گیر کووید 19 در کنار مردم عزیز شهرستان بوده اند.

گفت: انسجام و هماهنگی مسئولین استانی و شهرستانی، بوکان را از بحران های جدی در مورد کرونا و افزایش میزان‌ مرگ و میر نجات داد.

 

دکتر عباسی در ادامه از دکتر حریرچی در خواست نمود تا برای رفع کمبودهای موجود در بوکان تدابیری اتخاذ کنند.

 

 دکتر محمد عباسی مدیر شبکه بهداشت ودرمان با اشاره به جذب موافقت اصولی بخش انژیوگرافی برای بوکان از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و همچنین مهیا بودن مکان فیزیکی و وجود متخصصین بومی برای ارائه این خدمت ارزشمند، به مردم عزیز بوکان و شهرستان های همجوار، همراهی و مساعدت مسئولین حاضر را برای راه اندازی این بخش خواستار شد.

 

دکتر عباسی در ادامه گفت:با توجه به نیاز شهرستان لازم است اکسیژن ساز بیمارستان بوکان که از ضرورت های حیاتی می باشد، مورد توجه ویژه قرار گیرد.

دکتر عباسی در ادامه به تخصیص اعتبار برای تجهیز کلینیک فوق تخصصی بیمارستان بوکان پرداخت و خواستار مساعدت ویژه برای تکمیل و تجهیز آن شد.

 

مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان بیان کرد تعیین تکلیف بیمارستان 250 تخت خوابی کلنگ زنی شده و تامین اعتبار برای آن نیازمند اهتمام ویژه مسئولین امر است.

همچنین دکتر محمدعباسی به بیان کمبودهای تخصصی در بوکان پرداخت و گفت: هم اکنون شهرستان نیاز مبرم به فعالیت رادیولوژیست دارد.

 

در ادامه دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: شهرستان بوکان در مورد کرونا بسیار خوب عمل کرده، انسجام و هماهنگی،تدبیر مدیران ، تخصص پرسنل و همراهی خیرین عرصه سلامت در این شهرستان ستودنی است.

دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شهرستان را با توجه به شاخص های موجود از ابتدای شیوع بیماری مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت که: مهم‌ترین اصل در پیشگیری از این بیماری، همچنان رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و استفاده از ماسک در همه فعالیت ها است و با رعایت این نکات می‌توانیم سلامت خود و دیگران را حفظ کنیم.

 

دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درخصوص تخصیص اعتبار برای تجهیز کلینیک فوق تخصصی بیمارستان بوکان، موافقت با راه اندازی بخش انژیوگرافی، احداث اکسیژن ساز بیمارستان و صدور مجوز بکارگیری ۲۰ پرستار و تحویل ۵۰ تخت به بیمارستان بوکان موافقت و تاکید نمود که حتما به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

 

دکتر حریرچی در این بازدید ضمن حضور در بخش‌های مختلف بیمارستان، با مسئولان و  کارشناسان گفت و گو کرده و فرآیندهای ارائه خدمت به مراجعان را بررسی کرد. آمارهای مراجعه روزانه، روند معاینه مراجعان و  فرآیندهای ارجاع و پیگیری، از جمله نکات مورد بررسی معاون کل وزارت بهداشت در این بازدید بود.‌

 


روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان


٠٩:٣٥ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٣١٥١٩    /    تعداد نمایش : ١٥٤خروج