این روزها حواسمان به پاکبانان شهرمان باشد.


حفظ فاصله با دیگران هنگام در صف ایستادن...
  چاپ        ارسال به دوست

به دعوت نماينده پرتلاش شهرستان حاج انور حبيب زاده ، دکتر قاسم جان بابایی معاون محترم درمان وزارت بهداشت و دكتر جواد آقازاده رياست دانشگاه علوم پزشكي با هياتي بلند پايه در شبکه بهداشت ودرمان بوکان حضور يافتند .

دکتر قاسم جان بابایی – معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درسفری به شهرستان بوکان از بیمارستان این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک روند خدمت رسانی در این مرکز را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان: دکتر قاسم جان بابایی – معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عصر روز – چهار شنبه 21 خرداد 1399 در سفری به شهرستان بوکان به همراه دکتر جواد آقازاده ریاست  دانشگاه علوم پزشکی استان به همراه معاونين درمان و بهداشت دانشگاه ، فرماندار سخت كوش شهرستان مهندس خسروپور ، رياست شوراي شهر بوكان مهندس قزلجي ، دکتر محمد عباسی مدیر شبکه  و روسای بیمارستان و مرکز بهداشت شهرستان  وجمعی ديگر از مسئولین شهرستان ، از بیمارستان بوکان بازدید بعمل آوردند .

در این جلسه لقمان خسروپور سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان ضمن خیرمقدم به جهت حضور مسئولین کشوری و استانی در شهرستان بوکان و تشکر ویژه از مدیریت مدبرانه دکتر عباسی مدیرشبکه ، دکتر قادرزاده رئیس  بیمارستان و دکتر سلطانی رئیس مرکز بهداشت شهرستان، به بیان وضعیت عرصه سلامت بوکان پرداخت و گفت: مشکلاتی در شهرستان بوکان گریبان گیر عرصه سلامت و تیم مدیریت شهری است که اعم آنها به قرار زیر است:

1.    رفع نقص فنی دستگاه سی تی اسکن(تیوب )

2.  تهیه دستگاه اکو کاردیو گرافی برای بیمارستان که دستگاه کنونی بدلیل فرسودگی پاسخ گوی نیاز شهرستان نمی باشد

3.  تعیین تکلیف بیمارستان 250 تخت خوابی کلنگ زنی شده و تامین اعتبار برای آن

4.    رفع مشکل چیلر (دستگاه سرمایشی و گرمایشی) بیمارستان

5.  عدم فعالیت بانک خون در بوکان که خواستار تنظیم چارت سازمانی و راه اندازی مجدد گردید

 

در ادامه دکتر محمد عباسی مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان ضمن تشکر از همراهی و همکاری مدیران استانی و شهرستانی و سپاس ویژه از پرسنل زحمت کش و خیرین عرصه سلامت شهرستان بوکان که شبانه روز و خستگی ناپذیر در مقابله با پاندمی عالم گیر کووید19 در کنار مردم عزیز شهرستان بوده اند.

گفت: انسجام و هماهنگی مسئولین استانی و شهرستانی، بوکان را از بحران های جدی در مورد کرونا و افزایش میزان‌مرگ و میر نجات داد.

دکتر عباسی در ادامه از دکتر جان بابایی و دکتر آقازاده در خواست نمود تا برای رفع کمبودهای موجود در بوکان تدابیری اتخاذ کنند.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان بیان کرد  مجتمع آموزش عالی سلامت که قرار است بصورت صفر تاصد توسط خیرین ساخته شود، در مرحله نقشه ومشاورناظر مانده است که نیازمند اهتمام ویژه مسئولین امر است.

دکتر عباسی در ادامه گفت:با توجه به نیاز شهرستان لازم است اختصاص دستگاه لاپاراستکوپی به بیمارستان بوکان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 محمد عباسی مدیر شبکه بهداشت ودرمان با اشاره به جذب موافقت اصولی بخش انژیوگرافی برای بوکان از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور همچنین مهیا بودن مکان فیزیکی برای ارائه این خدمت ارزشمند ، به مردم عزیز بوکان  وشهرستان های همجوار، همراهی و مساعدت مسئولین حاضر را خواستار شد.

همچنین دکتر محمدعباسی به بیان کمبودهای تخصصی در بوکان پرداخت و گفت : هم اکنون شهرستان نیاز مبرم به فعالیت  رادیولوژیست و متخصص رادیو انکولوژی (برای بیماران مبتلا به سرطان) و سایر تخصص ها دارد.

وی با اشاره به کمبود های اساسی اتاق عمل و نبود بلوک زایمان و ldr (اتاق مخصوص زایمان با تمام امکانات به روز دنیا برای مادر و نوزاد)  در بوکان بیان کرد که این مشکلات نیازمند توجه ویژه و رفع انها به صورت فوری است.

در ادامه جلسه دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: شهرستان بوکان در مورد کرونا بسیار خوب عمل کرده ، انسجام و هماهنگی،تدبیرمدیران ، تخصص پرسنل و همراهی خیرین عرصه سلامت در این شهرستان ستودنی است.

و از دکتر جان بابایی، نگاه ویژه به استان و حمایت هرچه بیشتر دولت را از عرصه سلامت خواستار شد.

 

دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت

در خصوص راه اندازی دستگاه سی تی اسکن شهرستان بوکان گفت: در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکل اقدام خواهد شد یا یک دستگاه جدید تهیه می شود ویا تیوب معیوب تعویض خواهد شد،مسئولین و مردم عزیز شهرستان نگران نباشند.

دکتر جان بابایی در خصوص رفع مشکل چیلر بیمارستان ، دستگاه اکو کاردیو گرافی و دستگاه لاپاراستکوپی گفت: به زودی با تامین اعتبار برای بوکان از دانشگاه در خواست می گردد نسبت به حل این کمبود ها اقدام شود.

معاون درمان وزارت بهداشت در خصوص تامین اعتبار برای ساخت بیمارستان جدید بوکان گفت: این مورد نیاز به بازنگری در سطح کلان مدیریتی و تامین اعتبار ملی دارد که حتما به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

جان بابایی در خصوص پایگاه انتقال خون گفت: این موضوع به سازمان انتقال خون مربوط است که پیگیری میگردد.

وی نیاز شهرستان به شیمی درمانی و حضور متخصص انکولوژی را برحق دانست و گفت ما آمادگی صدور  مجوز بخش اختصاصی شیمی درمانی ،تجهیز و تامین  متخصص را داریم، که ان شا ءالله تا چندماه آینده با موافقت دانشگاه انجام خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

 

 

 

 


٢٠:٤٥ - چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٣١٢٦٣    /    تعداد نمایش : ٢١١خروج