این روزها حواسمان به پاکبانان شهرمان باشد.


پنج روش آسان برای کاهش انتشار ویروس کرونا درجامعه
  چاپ        ارسال به دوست

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوکان به تشریح نکات بهداشتی ضروری مقابه با "کرونا" جهت برگزاری شب های قدر در مساجد پرداخت.

مهندس رحیم ایزدمهر با اشاره به فرارسیدن لیالی  قدر، گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا مساجد می‌توانند در شب‌های قدر پذیرای شب زنده داران باشند، اما این امر باید با رعایت شرایطی به شرح زیر صورت گیرد:

مساجد در شب قدر باید یک سوم ظرفیت خود پذیرش داشته باشند و همچنین متولیان مساجد باید به لحاظ تهویه هوا شرایط مناسبی را فراهم کرده و نظارت مستمر بر بهداشت سرویس های بهداشتی داشته باشند و حتما بحث تامین مایع دستشویی را در دستور کار قرار دهند.

مهمترین توصیه این است که افراد حتی المقدور در حیاط و فضای باز مسجد مستقر شده و مراسم ذکر و دعا را برگزار کنند.

 اگر چنانچه افراد در فضای مسقف مسجد قرار داشتند، باید فاصله یک ونیم  تا دو متری از یکدیگر را حتما" رعایت کنند و حتما در این شب ها در مسجد از ماسک و دستکش و وسایل ضدعفونی کننده شخصی استفاده کنند.

روزه‌داران حتما وسایل شخصی نماز را همراه داشته باشند و  به هیچ عنوان از سجاده، تسبیح، چادر و ... موجود در مساجد استفاده نکنند.

در پایان با تاکید بر نظارت مستمر کارشناسان بهداشت محیط بر وضعیت مساجد در این شب ها، گفت: در حال حاضر ۱۸ کارشناس بهداشت محیط نظارت بر کلیه مساجد شهری و روستایی بوکان را بر اساس بلوک بندی مناطق در این شب ها بر عهده دارند.

 

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان


٠٩:٥٥ - شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٣٠٩١٥    /    تعداد نمایش : ٤٥خروج