این روزها حواسمان به پاکبانان شهرمان باشد.


حفظ فاصله با دیگران هنگام در صف ایستادن...
  چاپ        ارسال به دوست

پیشگیری، و مراقبت از بیماری کرونا ویروس جدید در قالب جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان بوکان"

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA روز دوشنبه ۲۱ بهمن ۹۸ با حضور خسروپور سرپرست فرمانداری،دکتر عباسی مدیر شبکه بهداشت ودرمان، دکتر قادرزاده رییس بیمارستان، دکتر سلطانی رییس مرکز بهداشت و روسای ادارات و ارگانهای مرتبط شهرستان،نشستی در ارتباط با شناخت زوایای بیماری کرونا ویروس جدید و راهکارهای پیشگیری و مراقبت و مقابله با این بیماری در سالن اجلاس فرمانداری برگزارشد.

در این جلسه خسروپور سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان ضمن تبریک دهه مبارک فجر بر اهمیت همکاری و هماهنگی های لازم ادارات و ارگانها با شبکه بهداشت و درمان، ارائه راهکارهایي جهت پيشگيري  و پاسخ مناسب به ابهامات و شایعات و حفظ آرامش روانی مردم تاکید نمود.

دکتر عباسی مدیر شبکه بهداشت ودرمان ، ضمن تشکر از سرپرست محترم فرمانداری به بیان تاریخچه و چگونگی ظهور بیماری تنفسی کرونا ویروس جدیدو سایر بیماریهایی که عامل آنها ویروس خانواده کرونا میباشد پرداخت و خلاصه ای از علایم، شدت واگیری و راههای پیشگیری از این بیماری را بیان نموده و نیز بر لزوم هماهنگی ها و انسجام در اطلاع رسانی به مردم به ویژه در ارگانهای حساس مانند آموزش و پرورش تاکید نموده و اعلام کرد که خوشبختانه این بیماری تاکنون در شهر و استان و کشور ما مشاهده نشده است و  درکلیه مرزهای کشور و استان مراقبت و پیگیری موارد مشکوک انجام میشود.

وی همچنین اعلام داشت که میزان خطر کشندگی بیماری جدید از سایر بیماریهای مشابه قبلی از جمله انفلوانزا، سارس و مرس کمتر است و رعایت بهداشت فردی از جمله شستن مکرر دستها ، رعایت فاصله یک متری از کسانی که دارای علایم سرفه و تب و گلودرد هستند و عدم تماس با سطوح مشكوك به آلودگي ، میتواند موجب پیشگیری گردد.

دکتر عباسی از اصحاب رسانه ها درخواست نمود که برای جلوگیری از ابهام و آشفتگی ذهنی در بین خانواده ها و مردم ، در درج پیامها و اخبار و اطلاعات مرتبط با بیماری تنفسی جدید کرونا ، با شبکه بهداشت ودرمان از نظر اطمینان از صحت و سقم مطالب تعامل بيشتري داشته باشند.

در ادامه دکتر قادر زاده رییس بیمارستان در خصوص امکانات و آمادگیهای لازم در صورت بروز احتمالی این بیماری وپیش بینی و اختصاص بخش و تختهای لازم بیاناتی ایراد نمود.

همچنین دکتر گلنارعباسی فرید متخصص بیماریهای عفونی ، فوكال پوينت و صاحب نظر در مورد این بیماری ، در خصوص راهکارهای درمانی این بیماری و مشخصات ویروس عامل آن و اینکه در صورت بروز و شیوع در جامعه افراد مسن و دارای بیماریهای زمینه ای ناتوان کننده بیشتر از افراد سالم در معرض خطر هستند یادآوریهای لازم را ارائه کرد.

در پایان دکتر عباسی و تیم بهداشتی و درمانی همراه ، به سوالات حضار در رابطه با این بیماری پاسخ داده شد و راهکارها و پیشنهادات ارائه شده  جهت لحاظ نمودن در کمیته های درون بخش بهداشت ودرمان و نیز آگاه سازی مردم و جلب همکاری ارگانها تحلیل گردید.

در پايان ، جمعبندي و مصوبات جلسه از طرف فرماندار بيان گرديد.

 

 

 


 


روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

 


٢٠:٣٣ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٩٤٦    /    تعداد نمایش : ١٣٩خروج