پیشگیری از آنفلانزا


پنج روش آسان برای کاهش انتشار ویروس کرونا درجامعه
  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري کارگاه آموزشي مهارتهاي زندگي کودکان ۶ تا ۱۲ سال

 به همت واحد سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان بوکان کارگاه آموزشي مهارتهاي زندگي کودکان ۶ تا ۱۲ سال برگزار شد.

این کارگاه  طي روزهاي ۲۱ الي ۲۴ دي ماه ۹۸ با حضور مراقبين سلامت، ماماها و کارشناسان سلامت روان در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت بوکان برگزار شد. در اين کارگاه سامرند صالحي مدرس و کارشناس مسئول واحد سلامت روان تصريح کرد انسان با کسب مهارت‌هاي زندگي ياد مي‌گيرد که در بستر جامعه چگونه فکر کند و چگونه رفتار کند.

 مهارت زندگی در واقع نوعی مهارت در فکر کردن است گاهی فرد به اکتشاف توانمندی ها و ناتوانمندی های خود می پردازد و سعی در تقویت، تغییر یا پذیرش دارد  و گاهی تحت این آموزش ها یاد می گیرد برای برقراری یک رابطه موثر رفتار دیگران را درک کند وبدون آسیب به خود یا دیگران به دنبال احقاق حقوق خود باشد. آموزش مهارت زندگی برای  کودکان ۶ تا ۱۲ سال جزئي از برنامه‌هاي مهم دفتر سلامت رواني، اجتماعي و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است که از سال ۱۳۹۸ به مجموعه برنامه های آموزشی کارشناسان سلامت روان اضافه گردیده است.

وي تاکيد کرد: هر انساني حق دارد و به عبارتي موظف است تا اين مهارتها را بياموزد، به ويژه کودکان حق دارند توانمند شوند تا بتوانند از خودشان و علائقشان در برابر موقعيت‌هاي سخت دفاع کنند.

در ادامه مهارتهاي خودآگاهي، حل مساله و تصميم‌گيري، برقراري ارتباط، مهارت بيان احساسات و هيجانات، دوست يابي و بيان قاطعانه همراه با کارگروهي براي هر مهارت از جمله مواردي بود که در اين کارگاه، آموزش داده شد.

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

 

 

 


١٢:٢٤ - چهارشنبه ٢٥ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٤٦١    /    تعداد نمایش : ١٠٥خروج