این روزها حواسمان به پاکبانان شهرمان باشد.


پنج روش آسان برای کاهش انتشار ویروس کرونا درجامعه
  چاپ        ارسال به دوست

فضای بایگانی بیمارستان بوکان تجهیزشد

تجهیز بخشی از فضای بایگانی با قفسه های ریلی در راستای بهینه سازی فضای بایگانی به منظور صیانت از اطلاعات و سوابق بیماران بالینی 

دکترقادرزاده رئیس بیمارستان بوکان در گفت وگو با روابط عمومی گفت: رسالت ما علاوه بر مراقبت از بیمار، مراقبت از اطلاعات بالینی و درمانی بیمار است. مراقبت از بیمار فقط به زمان ترخیص وی ختم نمیشود بلکه نگهداری اطلاعات باارزش درمانی و بالینی به عنوان ابزاری در تمام طول عمر و حتی پس از فوت بیمار اهمیت دارد.

 نتیجه تمام فرآیند مراقبت بیماران، از بدو پذیرش بیمار تا ترخیص به هر شیوه در یک دوره مراقبت، سندی جامع با نام پرونده پزشکی گردآوری شده و بعد از ترخیص به سیکل ارزیابی کیفیت و کمیت از نظر بالینی و مالی توسط واحد مدیریت اطلاعات سلامت (مدارک پزشکی) وارد می شود به عبارتی دیگر بعد از اتمام فرایند مراقبت از بیمار، فرآیند مراقبت از مستندات پرونده های پزشکی و پرونده فیزیکی بیمار به دلایل متعدد قانونی و پزشکی و ...  شروع شده و سالها به طول می انجامد. ایمن سازی محیط برای حفظ پرونده کاغذی و محرمانگی اطلاعات بیمار یکی از ابعاد رسالت هر مرکز درمانی می باشد.

 وی  افزود  بیمارستان شهید دکتر قلی پور بوکان با توجه به نگهداری پرونده های بیمارستان امام خمینی (بیمارستان قدیم) هم اکنون بالغ بر 250 هزار پرونده بالینی دارد که نیازمند مدیریت و نگهداری است که هر روز بر این حجم افزوده می شود. بهینه سازی فضای اشباع شده موجود با تبدیل قفسه های سنتی به ریلی می تواند دسترسی به فضای بیشتر را بدون اختصاص فضای فیزیکی جدید ایجاد نماید. در این راستا با بذل توجه و عنایت ویژه دکترمحمدعباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان ، با وجودتمام کمبودها و مشکلات موجود اولین بخش از فضای موجود با ریلی کردن قفسه ها بهینه سازی شد.


 

 

 

 

 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

 


١٣:٤٧ - چهارشنبه ٨ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٧٠٤٢    /    تعداد نمایش : ٢١٢خروج