چاپ        ارسال به دوست

کمیته ایدز شهرستان بوکان تشکیل شد

در جلسه کمیته ایدز بوکان آخرین وضعیت فعالیت ها و اقدامات حوزه های مختلف شهرستان در ارتباط با  ایدز تشریح شد

جلسه کمیته ایدز شهرستان، سه شنبه ۳۰ مهرماه با حضور روسای ادارات و ارگانهای مرتبط شهرستان و با شرکت و حضور نماینده فرماندار و روسای مرکز بهداشت و بیمارستان و کارشناسان مرتبط مرکز بهداشت در دفتر مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان برگزار شد.

در این جلسه اهمیت توجه به بیماری ایدز و لزوم توجه به آموزش و اطلاع رسانی همگانی و کانونهای بیماری توسط دکتر سلطانی رییس مرکز بهداشت بیان شد.

زارعی کارشناس مسول واحد بیماریهای مرکز بهداشت در مورد اپیدمیولوزی، استراتژیها و روند گسترش این بیماری و اهداف و شاخصهای پیشگیری و کنترل و بیماریابی و درمان مطالب مورد نیاز رو بیان نمود.

جهانگیری کارشناس برنامه HIV مرکز بهداشت نیز در مورد مفاد و انتظارات کمیته ایدز شهرستان و وضعبت کنونی شهرستان در این زمینه مطالبی ارایه نمود.

مدعوین و روسا و نمایندگان ادارات و ارگانهای مرتبط ضمن اعلام آمادگی برای هر گونه همکاری در جهت آموزش و اطلاع رسانی و بیماریابی ایدز، پیشنهاداتی مطرح نمودند.

در پایان مقرر شد همه ارگانها وادارات در خصوص اهمیت مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری و هدایت افراد درمعرص خطر این بیماری و دارای رفتاری مرتبط با آلودگی HIV  ، اطلاع رسانی نموده و مصوبات کمیته را در جهت بیماریابی و کشف کانونها مورد عنایت قرار دهند.

 

 

 

 


روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

 

 


١١:٠٧ - چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٩٦٣    /    تعداد نمایش : ١٠٨خروج