این روزها حواسمان به پاکبانان شهرمان باشد.


پنج روش آسان برای کاهش انتشار ویروس کرونا درجامعه
  چاپ        ارسال به دوست

کمیته ایدز شهرستان بوکان تشکیل شد

در جلسه کمیته ایدز بوکان آخرین وضعیت فعالیت ها و اقدامات حوزه های مختلف شهرستان در ارتباط با  ایدز تشریح شد

جلسه کمیته ایدز شهرستان، سه شنبه ۳۰ مهرماه با حضور روسای ادارات و ارگانهای مرتبط شهرستان و با شرکت و حضور نماینده فرماندار و روسای مرکز بهداشت و بیمارستان و کارشناسان مرتبط مرکز بهداشت در دفتر مدیر شبکه بهداشت ودرمان بوکان برگزار شد.

در این جلسه اهمیت توجه به بیماری ایدز و لزوم توجه به آموزش و اطلاع رسانی همگانی و کانونهای بیماری توسط دکتر سلطانی رییس مرکز بهداشت بیان شد.

زارعی کارشناس مسول واحد بیماریهای مرکز بهداشت در مورد اپیدمیولوزی، استراتژیها و روند گسترش این بیماری و اهداف و شاخصهای پیشگیری و کنترل و بیماریابی و درمان مطالب مورد نیاز رو بیان نمود.

جهانگیری کارشناس برنامه HIV مرکز بهداشت نیز در مورد مفاد و انتظارات کمیته ایدز شهرستان و وضعبت کنونی شهرستان در این زمینه مطالبی ارایه نمود.

مدعوین و روسا و نمایندگان ادارات و ارگانهای مرتبط ضمن اعلام آمادگی برای هر گونه همکاری در جهت آموزش و اطلاع رسانی و بیماریابی ایدز، پیشنهاداتی مطرح نمودند.

در پایان مقرر شد همه ارگانها وادارات در خصوص اهمیت مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری و هدایت افراد درمعرص خطر این بیماری و دارای رفتاری مرتبط با آلودگی HIV  ، اطلاع رسانی نموده و مصوبات کمیته را در جهت بیماریابی و کشف کانونها مورد عنایت قرار دهند.

 

 

 

 


روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

 

 


١١:٠٧ - چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٩٦٣    /    تعداد نمایش : ١٨٦خروج