این روزها حواسمان به پاکبانان شهرمان باشد.


پنج روش آسان برای کاهش انتشار ویروس کرونا درجامعه
  چاپ        ارسال به دوست

نظارت ویژه بهداشتی در ماه مبارک رمضان بر سلامت و امنیت مواد غذایی خصوصا تولید زولبیا و بامیه

 

 

 

 

دکتر عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان در گفتگو با روابط عمومی این شبکه بهداشت و درمان بیان نمود:

در راستای نظارت و کنترل سلامت و امنیت مواد غذایی در ایام ماه مبارک رمضان بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوکان ،بازرسی بر مراکز تهیه و توزیع زولبیا و بامیه را تشدید نمود .

ايشان در ادامه  اظهار داشت: همه ساله به‌منظور کنترل و بهبود وضعیت بهداشتی کارگاه‌ها و صنوف حساس تولید زولبیا، بامیه و شیرینی‌فروشی‌ها در ایام ماه مبارک رمضان،طرح ویژه تشدید بازرسی با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان به مرحله اجرا درمی‌آید.

در این بازرسی ها مواردی همچون رعایت بهداشت فردی، نظافت عمومی، ایمنی مواد غذایی خام و پخته، توجه ویژه به کنترل كيفيت روغن مصرفي در شیرینی فروشی‌ها ، با دستگاه سنجش پرتابل TPM ،آب مصرفی، لوازم مصرفی و تجهیزات محیط کار و فضای فیزیکی مورد نظارت قرار میگیرد.

ایشان در ادامه  بیان نمود؛

از ابتدای ماه مبارک رمضان تا دوشنبه 23 اردیبهشت، تعداد 555 امکنه تهیه و توزیع موادغذایی مورد بازرسی قرار گرفته و 459 مورد سنجش با تجهیزات پرتابل صورت گرفته است و در نتیجه این بازدید و سنجش ها 230  کیلوگرم مواد غذایی ، عمدتاً شامل روغن و شیرینی ، به دلیل عدم صلاحیت از چرخه مصرف حذف و معدوم گردیدند.

 

لازم به ذکر است بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت مجهز به تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه برداری مواد غذایی، در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 8 صبح لغایت 8 شب وضعیت مراکز واماکن را رصد و در صورت مشاهده و يا گزارش هر گونه تخلف بهداشتی برابر مقررات اقدام مقتضی را اعمال خواهند نمود.

 از کلیه همشهریان محترم تقاضا دارد درصورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی از طریق سامانه شبانه روزی 190 و یا تلفن 46234066 مربوط به واحد سلامت محیط مرکز بهداشت بوکان، مراتب را اعلام نمایند تا در اسرع وقت اقدامات لازم صورت گیرد.

 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

 

 


١١:١٨ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٢٤٥١٥    /    تعداد نمایش : ٢١٧خروج