چاپ        ارسال به دوست

تحقق خواسته دیرینه بوکان؛ موسسه آموزش عالی سلامت شهرستان بوکان کلنگ زنی شد

 

 

 

 

 

 

 

 


باحضور جناب آقای رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری،دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ،مهندس مبارک قدم مدیر کل راه و شهرسازی استان، دکتر عثمانی نماینده مردم شریف شهرستان بوکان، دکتر خسروی فرماندار بوکان، هیئت همراه علوم پزشکی استان و جمعی از روسای ادارات و مسئولین شهرستان کلنگ زنی موسسه آموزش عالی سلامت بوکان امروز شنبه ۱۳ بهمن ماه انجام گرفت.

 در این مراسم دکتر عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان در ابتدا ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و مدعوین و تشکراز تمامی تلاش ها و همکاری های صورت گرفته در دو سال اخیر برای به سرانجام رسیدن این خواسته شهرستان به مشخصات پروژه اشاره نمود.

در ادامه مراسم دکتر عثمانی نماینده شهرستان بوکان کلنگ زنی موسسه آموزش عالی سلامت بوکان در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در این شهرستان را بسیار مبارک دانسته و ضمن تقدیر از تلاشها و پیگیریهای ریاست شبکه و تمامی مسئولین استانی و شهرستانی، اقدام ارزشمند خیرین گرانقدر را ستود و خیرین بوکانی را پیشتاز و زبانزد در این زمینه معرفی کرد.

 وی ضمن تشکر از خیرین بزرگوار جناب مهندس نجات و ماموستا ملا خضر عمری که عهده دار ساخت صد درصدی این پروژه عظیم و ارزشمند شده اند آرزو نمود پروژه در سریعترین زمان ممکن وارد فاز اجرایی شده، در مهلت مقرر افتتاح گردد و این مرکز به قطب آموزش در حوزه سلامت در جنوب استان تبدیل شود .

دکتر عثمانی نگاه عدالت خواهانه دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم  پزشکی در حوزه سلامت استان را تحسین کرد.

دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان احداث مجتمع آموزش عالی سلامت بوکان را نقطه عطفی در تحول حوزه بهداشت و درمان شهرستان دانست و ضمن تبریک به مردم شهرستان، فعالیت های صورت گرفته خیرین حوزه سلامت شهرستان در سطح استان را بسیار عالی توصیف و آنان را پیشقدم مجمع های خیرین استان دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان موقعیت زمین اختصاص یافته به این موسسه را بسیار مناسب و عالی دانستند و ابراز امیدواری نمود با شروع بکار این مرکز آموزشی در آینده نزدیک شاهد این باشیم که فرزندان منطقه در این مکان مشَغول به تحصیل باشند.

ماموستا خضر عمری خیر بزرگوار  بوکانی در ادامه ضمن تشکر از ابراز لطف مسولین نسبت به ایشان از به سرانجام رسیدن پروژه در سال ۱۴۰۱ خبردادند و ابراز امیدواری کردند این پروژه نیز همانند سایر پروژه هایی که در حوزه آموزش و پرورش به اتمام رسانده است در زمان و موعد مقرر به اتمام برسد.

ماموستا خضر عمری خیر بزرگوار منطقه، تاکنون توانسته است 13 مدرسه مجهز را بسازد، خیر مدرسه ساز ماموستا عمری غیر از مناطق کُردنشین در مناطق محروم استان چهار محال و بختیاری نیز مشغول مدرسه سازی است.

مهندس ابراهیم مبارک قدم مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی با اشاره به فضای بسیارمناسب محل اختصاص داده شده برای این موسسه آموزش عالی که ارزش ریالی آن را حدود پنجاه میلیارد بیان کردند و از تغییر کاربری سی هکتار زمین اختصاص داده شده از طرف مسکن و شهرسازی به بهداشتی درمانی خبرداد.

دکتر رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجانغربی ضمن تشکر از زحمات تمامی دستگاههای اجرایی و خیرین بزرگوار در به ثمر رساندن این پروژه ارزشمند، موسسه آموزش عالی سلامت بوکان را برای توسعه عقب ماندگی های حوزه سلامت در شهرستان بسیار تاثیر گذار دانست.ایشان توسعه متوازن در همه حوزه ها را جزو شعارهای کلیدی انقلاب اسلامی دانسته که خوشبختانه  این امر در این استان در حال محقق شدن می باشد

موسسه آموزش عالی سلامت بوکان در زمینی به مساحت سه هکتار  و با زیربنای حدود ۱۵۰۰۰متر مربع احداث می شود و شامل فضاهای  ساختمان اداری_ دانشکده پیراپزشکی_دانشکده مامایی-کتابخانه مرکزی_ خوابگاههای دانشجویی خواهران و برادران_سلف سرویس و سالن ورزشی می باشد.

 

 

 

 

 

 


روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

 


١٧:٠٦ - شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٢٦٤٩    /    تعداد نمایش : ١٥٧خروج