چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

‍ 15 هزار نفر از جمعیت شهرستان بوکان فاقد کد سلامت خانوار هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) یکی از طرح های اولویت دار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در طرح تحول سلامت می باشد که طی آن تمامی اطلاعات مربوط به خانوار و خدمات بهداشتی و درمانی لازم برای آنان در سامانه مذکور وارد شده و ضمن در اختیار داشتن یک پایگاه داده مناسب اطلاعات سلامت، فعالیت های کاغذی در جریان آن حذف می شود.

عزالدین حسینی کارشناس مسئول واحد گسترش مرکز بهداشت در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان بیان کرد،  سامانه سیب از سال 1395 در سطح کشور و شهرستان بوکان به اجرا درآمده و  تا کنون 51 واحد ارایه دهنده خدمات بهداشتی شهرستان،  شامل 14 مرکز خدمات جامع سلامت، 9 پایگاه سلامت و 28 خانه بهداشت به این سامانه متصل شده اند و تلاش برای اتصال 2 مرکز و 35 خانه بهداشت باقی مانده نیز در حال انجام می باشد . قابل ذکر است بستر برای ورود اطلاعات این مراکز و خانه های باقی مانده در سایر خانه ها و مراکز هم اکنون فراهم می باشد.

حسینی ادامه داد؛  تا به امروز اطلاعات 94 درصد از جمعیت شهرستان بوکان در سامانه سیب وارد شده است اما جمعیتی 15 هزار نفری هنوز مراجعه نکرده و فاقد کد سلامت خانوار می باشند.

 

کارشناس مسئول مرکز بهداشت بوکان با توجه به اینکه در این طرح باید هر شخصی پرونده الکترونیکی سلامت داشته و دارای کد سلامت خانوار باشد،  از کلیه همشهریانیکه تاکنون ثبت نام نکرده اند تقاضا کرد با در دست داشتن کارت ملی خود و افراد خانوار  به نزدیکترین مرکزبهداشتی ، پایگاه و یا خانه بهداشت نزدیک منزل خود مراجعه  و نسبت به ورود اطلاعات و اخذ کد سلامتی خود اقدام نمایند.

 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

 

 

 


٠٩:٠٦ - سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٢٩٦    /    تعداد نمایش : ٣٧خروج