چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان

برگزاری اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بوکان در سال 97

 

 

روز یکشنبه 20 خردادماه اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بوکان در سال 97 با حضور آذین پور معاون سیاسی فرماندار بوکان، دکتر عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان، دکتر فرخی رئیس مرکز بهداشت، ایزدمهر کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت و روسا و نمایندگان عضو کارگروه در محل سالن اجلاس فرمانداری تشکیل گردید.

 

 

 

طی جلسه مذکور دکتر محمد عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان اعلام کرد خوشبختانه در سطح شهرستان از لحاظ کیفیت آب هیچ گونه مشکلی نداریم با این وجود استفاده بهینه از آب را باید در اولویت قرار دهیم تا با مشکل کمبود در این زمینه مواجه نشویم.

دکتر عباسی مدیریت مصرف آب را نیاز ضروری این دوره بیان کرده و بر آموزش عموم مردم در این زمینه خصوصا از دوره پایه و در سطح مدارس جهت اصلاح الگوی مصرف تاکید ویژه نمود. وی همچنین با اشاره به مصوبه هیئت وزیران راجع به مدیریت بهینه مصرف آب آموزش کارکنان سازمان ها و عموم مردم، پایش های دوره ای به منظور جلوگیری از هدررفت آب، طراحی سیستم های جدید برای آبیاری فضای سبز و ... را خواستار شد.


 

مهندس رحیم ایزد مهر کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان ضمن قرائت مصوبات جلسه گذشته کارگروه، از حل و در دست اقدام بودن معضل لوله کشی به اغذیه فروشی های مسیر جاده کوسه به عنوان یکی از دستاوردهای جلسه گذشته کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان یاد کرد.

آذین پور معاون سیاسی فرمانداری بوکان نیز در این جلسه ضمن تاکید بر این که حوزه سلامت عمومی به هیچ عنوان جای مماشات و چشم پوشی نیست از شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان به جهت جدیت در فعالیت ها تشکر ویژه نمود.

وی اعلام کرد با همکاری کلیه ادارات تا شهریور ماه سال جاری معضل آب منطقه دامنه نعل شکن با همکاری کلیه ادرات حل می گردد.

آذین پور بیان داشت قول هایی که داده می شود هم باید قابلیت عملی شدن داشته باشد و هم دارای ساختار قاونی برای اجرا باشد.

 


 

طی جلسه مذکور هر کدام از روسا و نمایندگان ادارات به بیان نقطه نظرات خویش راجع به مباحث مطروحه پرداختند و مقرر گردید اقدامات اطلاع رسانی وسیع جهت کاهش مصرف آب و استفاده از کلیه ظرفیت های اطلاع رسانی در این زمینه انجام گیرد و نیز کلیه ادارت اقدامات مناسبی را نسبت به کاهش مصرف بکار گیرند.

 


١٠:١٤ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٣٥٩    /    تعداد نمایش : ١١٧خروج