چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

افزایش 50 درصدی مصدومین و 38 درصدی حوادث ترافیکی در سال 96

 

 

سید طه قاسمی کارشناس مسئول فوریتهای پزشکی در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان از افزایش 50 درصدی مصدومین و 38 درصدی حوادث ترافیکی در سال 96 خبر داد.

 

 

 

 

قاسمی کل ماموریتهای اعزامی تیمهای 115 را 4 هزار و 706 مورد اعلام نمود که منجر به انتقال 5 هزار و 303 نفر شامل: 3 هزار و 615 بیمار و یکهزار و 688 مصدوم حوادث ترافیکی به اورژانس بیمارستان گردید، وی اظهار داشت که با توجه به این آمار و مقایسه آن با آمار سال 95 شاهد افزایش 31درصدی ماموریتهای اعزامی تیمهای فوریت و به طبع افزایش 45 درصدی آمار بیماریها هستیم.

وی تعداد حوادث ترافیکی را یکهزار و 192 فقره با یکهزار و 688 نفر مصدوم ذکر نموده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیانگر افزایش 38 درصدی تصادفات و افزایش 50 درصدی مصدومین می باشد.

مسئول فوریتهای پزشکی شهرستان از 4 احیاء قلبی ریوی موفق در طول سال 96 توسط کارشناسان تیمهای فوریتهای پزشکی خبر داد و آنرا مایه خوشحالی دانست.

وی در ادامه طرح امداد نوروزی، برپایی چادر سلامت در ایام نوروز، طرح تابستانی، طرح بازگشایی مدارس، پوشش مسابقات ورزشی و مناسبتها و اعزام تیمهای تخصصی و آمبولانس به همراه تجهیزات کامل به مناطق زلزله زده، کاروانهای راهیان نور و مراسم اربعین حسینی در مناطق مرزی در مدت بیش از 180 روز، برگزاری کلاسهای آموزشی در قالب "طرح حی" در 22 مدرسه سطح شهر با بیش از یکهزار و 500 دانش آموز و ضبط 7 برنامه تلویزیونی توسط سیمای مهاباد برای پخش در شبکه سیمای مهاباد و سحر را از دیگر اقدامات برجسته این مرکز در سال گذشته برشمرد.

قاسمی به پیوستن 4 دستگاه آمبولانس جدید با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال به ناوگان آمبولانسی شهرستان در سال 96 اشاره نمود که میتواند در تسریع امداد رسانی به مددجویان موثر باشد.

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

@shbdbr

 


١٠:١٠ - دوشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٩٣٨    /    تعداد نمایش : ١٠٨خروج