چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

چهارمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان در سال 96 تشکیل جلسه داد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شنبه 19 اسفند ماه چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بوکان با حضور آذین پور معاون فرمانداری شهرستان و نمایندگان ادارات عضو کار گروه، دکتر سلیمان فرخی رئیس مرکز بهداشت، ایزدمهر کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت، بهرامی آذر کارشناس بهداشت حرفه ای بیمارستان و شفیعی مسئول امور اجتماعی شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر سلیمان فرخی ضمن بررسی مصوبات قبلی، بحث پسماندهای پزشکی و ویژه و تمهیدات صورت گرفته برای ایام نوروز را به عنوان دستور جلسه مذکور بیان کرد.


رئیس مرکز بهداشت در رابطه با حل مشکل تامین آب شرب اماکن توزیع مواد غذایی و تالارها و رستوران های مسیر کوسته، پیشنهاد داد، در اسرع وقت جلسه ای اضطراری و فنی برای حل آن تشکیل گردد.

دکتر فرخی در رابطه با وضعیت جمع آوری و بی خطر سازی پسماندهای پزشکی و ویژه بیان کرد، با توجه به گسترش این موضوع و لزوم بی خطرسازی پسماندهای آرایشگاه های سطح شهر علاوه بر مراکز پزشکی و درمانی، بر اهتمام و همکاری بیشتر ادارات مرتبط و نیز تلاش و همکاری برای تسریع حضور بخش خصوصی برای ورود به این موضوع و جمع آوری و بی خطرسازی پسماندهای پزشکی سطح شهرستان گردید.

مهندس رحیم ایزدمهر کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت نیز در ادامه این جلسه پیشنهاد داد، تا زمان شروع بکار شرکت خصوصی برای اجرای مدیریت پسماند شهرستان، شهرداری با همکاری نظام پزشکی نسبت به جمع آوری و تحویل پسماندهای پزشکی به بیمارستان به منظور بی خطر سازی اقدام نمایند.

وی هم چنین به برنامه سلامت نوروزی که از 15 اسفند لغایت 15 فروردین سال آتی اجرا می گردد اشاره کرده و ضمن بیان اهداف و اقدامات صورت گرفته، اعلام نمود، خوشبختانه با تعاملات گسترده میان ادارات شهرستان، در اجرای این برنامه جزو شهرستان های ممتاز استان می باشیم.


بهرامی آذر کارشناس بهداشت حرفه ای بیمارستان در این جلسه بر لزوم ارتقاء و توسعه دستگاه بی خطر ساز زباله بیمارستان، با توجه به افزایش تخت های بیمارستانی و جمعیت شهرستان تاکید کرد و خواستار اهتمام و تعامل همه ادارات برای همکاری با بخش خصوصی برای اجرای طرح مدیریت پسماندهای پزشکی و ویژه شهرستان گردید.

در ادامه مدیران اجرایی به اقدامات به عمل آمده در رابطه با بندهای مرتبط اشاره و مدیر اداره آب و فاضلاب شهری بر لزوم اهمیت آزادسازی مسیر منتهی به منبع 2000 متر مکعبی در حال ساخت توسط شهرداری به منظور پیشگیری از کمبود آب قابل دسترسی در نقاط حاشیه شهر در فصل زمستان تاکید نمود.

در خاتمه جلسه آذین پور معاون سیاسی فرمانداری ضمن تشکر از حاضرین در جلسه به اهمیت و جایگاه جلسات کارگروه سلامت کارگروه سلامت و امنیت غذایی در حفظ و ارتقای سلامت عمومی جامعه تاکید نمود.

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

@shbdb

 


٠٨:٠٠ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٨١٥٦    /    تعداد نمایش : ١٧٢خروج