چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

تشکیل کمیته مرگ و میر کودکان1 تا 59 ماهه و نوزادان

 

 

 

 

 

 

 

روز سه شنبه 8 اسفند ماه 96 با حضور ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان، رئیس مرکز بهداشت، پزشکان متخصص کودکان و نوزادان و کارشناسان عضو، کمیته مرگ و میر تشکیل شد.


طی این جلسه صلاح الدین فرخی کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکز بهداشت بوکان گفت: از ابتدای سال 96 تا پایان بهمن ماه تعداد 4369 تولد داشته ایم، در این میان میزان مرگ و میر کودکان 1 تا 59 ماهه شهرستان 2/3 در هزار و میزان مرگ و میر نوزادی 4/8 در هزار بوده و مجموع مرگ زیر پنج سال شهرستان 8/01 در هزار می باشد، که این آمار نسبت به شاخص های کشوری و استانی از وضعیت بهتری برخوردار است.


فرخی همچنین در رابطه با علل مرگ و میر کودکان 1 تا 59 ماهه بوکانی در جلسه مذکور بیان کرد، که سوانح و حوادث با 42/85 درصددر رتبه اول و ناهنجاری های مادرزادی با 21/42 درصد رتبه دوم علل مرگ و میر را شامل می شود.


در این کمیته خانم دکتر نوروزی متخصص کودکان  از حالات معین پیرامون تولد و نارسی به عنوان مهمترین علت مرگ و میر نوزادان و از ناهنجاری های مادرزادی به عنوان دومین دلیل مرگ و میر نوزادان نام برد.


در جلسه مذکور هم چنین موارد مرگ و میر کودکان و نوزادان در فصل زمستان بررسی و مصوبات اجرایی جهت پیشگیری از تکرار موارد مشابه به تصویب اعضاء رسید.

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

@shbdb

 


١٥:٤٥ - چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٨٠٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٤١خروج