چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

استقبال زنان باردار، از کلاسهای زایمان طبیعی در بوکان

آمارمادران شرکت کننده درکلاس آمادگی برای زایمان در حوزه بهداشت برای مادران تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت درپایان سه ماهه سوم سال جاری از مرز یکهزارنفرگذشت.

صلاح فرخی کارشناس مسئول بهداشت خانواده مرکز بهداشت در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان گفت:

🔻بارداري و زايمان يك فرايند طبيعي است كه بدنبال آن مادر دچار تغييرات جسمي و روحي مي شود كه در صورت حمايت اين دوران بدون عارضه سپري خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این کلاسهای آموزشی را آشنایی مادر با مراقبتهای دوران بارداری، زایمان و پس از زایمان بیان نمود بی شک برای هر زوجی این دوران مخصوص برای اولین بار تجربه ای ناشناخته است و قرار گرفتن در این وضعیت جدید بدون آگاهی، موجب ترس و نگرانی می شود، ترس و اضطراب ناشی از نداستن موجب اتلاف انرژی، خستگی و ناتوانی در تصمیم می شود.

ارتقای آگاهی مادردرمورد توانایی های بدنش ، برای انجام زایمان طبیعی، به او کمک می کند تا زایمان را هدایت کرده و بر درد و ترس خود غلبه کند.

🔻حمايت مادران بارداراز طريق آموزش هاي كلاس هاي دوران بارداري امكان پذير است در اين كلاس ها:

🔰آموزش هاي لازم دوران بارداري

🔰 زايمان

🔰 مراقبت هاي پس از زايمان از مادر و نوزاد

🔰آموزش مهارتهایی مانند: ورزش هاي دوران بارداري، روشهای کاهش درد، تكنيك هاي تنفسي صحيح، اصلاح وضعيت و ... باعث مي شود كه مادران بارداري سالم تر و زايمان راحت تري با كاهش ترس و اضطراب و درد داشته باشند.

🔻در این کلاس که برای مادران باردار در هفته 37-20  برگزار می شود، طی 8 جلسه 90 دقیقه ای  مطالب شفاهی و عملی آموزش داده می شود.

وی درخاتمه افزود: هم اکنون این کلاسها، یکی در محوطه مجتمع درمانی امام علی « بیمارستان قدیم» و دیگری در منطقه میراباد دایر است که آموزشهای لازم را به مادران ارجاعی از مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاههای سلامت به صورت رایگان ارایه میدهند.

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

shbdb@

 


١٧:٠٠ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٤٣٢    /    تعداد نمایش : ١٦٩خروج