چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

کمیته کیفی سازی مدارس مروج سلامت

جلسه مشترک آموزش و پرورش و شبکه بهداشت ودرمان بوکان با هدف کیفی سازی مدارس مروج سلامت صبح روز چهارشنبه 13 دی ماه در محل دفتر مدیر شبکه برگزار گردید.

کیفی سازی مدارس با 8 آیتم تحت عناوین زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت :

1.ارتقاء کیفی آموزش سلامت در مدارس (اولویت بهداشت محیطی و محلی)

2.ارتقاء کیفی خدمات بالینی (معاینات پزشکی و غیره پزشکی دانش آموزان)

3. ارتقاء کیفی محیط مدرسه (بررسی مشکلات بهداشتی مدرسه ومداخله)

4.ارتقاء کیفی تغذیه (برنامه ضربتی نظارت بر سلامت بوفه مدارس)

5. ارتقاء کیفی فعالیت فیزیکی (انجام تمرینات کششی)

6.ارتقاء سلامت کارکنان (معاینات بالینی،پزشکی و غیره پزشکی همکاران)

7. ارتقاء کیفی خدمات سلامت روان و مشاوره ای (تشخیص بیماری تابهبود)

8.ارتقاء کیفی مشارکت والدین،جامعه و دانش آموزان(انتخاب نماینده انجمن و اولیاء و مربیان در تمام فعالیت های مدرسه)

دکتر محمد عباسی ضمن ابراز خشنودی از همکاری های دو جانبه آموزش و پرورش با بهداشت و درمان در جهت ارتقاء شاخصه های بهداشتی و تحقق اهداف سلامت، بیان داشت: تلاشگران حوزه بهداشت همیشه آماده ی خدمات رسانی به متولیان امر آموزش اعم از دانش آموزان، معلمان، مدیران، مسئولین و همه ی زحمتکشان این عرصه هستند.

وی ضمن ارج نهادن به مقام  والای معلمان، تعلیم و تربیت را فرصتی گرانبها دانست که تنها دراختیار این قشر زحمتکش است.


در ادامه سلیمان مام عزیزی  رئیس آموزش و پرورش بوکان ضمن تقدیر وتشکر از فعالان عرصه ی سلامت، بخصوص واحد سلامت مدارس، ارتقاء سلامت را امری حیاتی برای همه ی اقشار جامعه دانست، به نحوی که توسعه یک جامعه را در گرو سلامت آن دانست.


همچنین دکترسلیمان فرخی سرپرست ستاد مرکز بهداشت بوکان ضمن اعلام آمادگی درخصوص همکاری بیش ازپیش با آموزش و پرورش، بیان داشت که: حوزه ی بهداشت آماده است که ارائه خدمات خود را، بر اساس نیاز سنجی و طبق اولویت بندی آموزش و پرورش در دستور کار خود قرار دهد.

بابامیری کارشناس مسئول سلامت مدارس نیز با تشریح خصوصیات کامل طرح کیفی سازی مدارس مروج سلامت برای مدیران 10 مدرسه انتخابی گفت:انتخاب این مدارس بر اساس سوابق و اولویتهای استاندارد طرح، صورت گرفته است. ضمن اینکه برنامه در سایر مدارس مروج سلامت همچنان ادامه دارد ولی طرح بر اساس برش 20 درصد استانی که شامل 10 مدرسه در شهرستان بوکان میباشد تا پایان سال تحصیلی 97-96 فعالانه اجراء خواهد شد و در سایر مدارس اجرایی خواهد شد.


حسن قربانی معاون اجرایی ستاد مرکز بهداشت نیز با تاکید بر حفظ تعادل میان همه ی مدارس و به حایشه کشیده نشدن این طرح ،بر لزوم اجرای همه گیر برنامه خصوصا در مدارس روستایی و حاشیه شهر تاکید نمود.


درپایان هرکدام از مدیران دعوت شده ضمن اعلام رغبت و آمادگی کامل برای اجرای طرح ، به بیان دیدگاهها، نظرات و مشکلات موجود در خصوص بهداشت دانش آموزان در فصول مختلف پرداختند.

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

shbdb@

 


٢٠:٣٩ - چهارشنبه ١٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٧٦خروج