چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز جهانی ایمنی بیمار رئیس بیمارستان بوکان از بخش مختلف این بیمارستان دیدن کرد

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان: روز 26 شهریور ماه سالجاری رئیس بیمارستان بوکان به همراه کارشناس ایمنی، مسئول خدمات پرستاری، سوپروایزر آموزشی،  مسئول بهبود کیفیت و پزشک داروساز بیمارستان شهید دکتر قلی پور ازبخش های مختلف بیمارستان دیدار و با بیماران در خصوص نحوه مصرف دارو،نگهداری دارو در منزل و شیوه صحیح حفظ دارو و ارتقاء سلامت جامعه بحث و تبادل نظر شد.


در این بازدید  رئیس بیمارستان بوکان مقوله ایمنی بیمار را به عنوان سرلوحه کاری این مرکز بیان و هدف ازارائه خدمات را بازگرداندن سلامت بیماران و در کنار آن حفظ ایمنی بیمار و به حداقل رساندن خطاهای پزشکی و افزایش رضایت مراجعه کنندگان بیان نمود.


دکتر سالار زایر ادامه داد: آگاهی جامعه و مشارکت در فرایندهای دارویی و درمانی حق بیماران است زیرا بیماران ذی نفع اصلی مراکز بهداشتی درمانی محسوب میشوند و بیماران حق دارند از مراکزی استفاده کنند که استانداردهای لازم خدمات رسانی را داشته باشند.


سازمان جهانی بهداشت برای نخستین بار روز ۱۷ سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی را به عنوان روز جهانی ایمنی بیمار اعلام نمود. روز جهانی ایمنی بیمار در ایران مصادف با 26 شهریور ماه است .


 شعار امسال روز جهانی ایمنی بیمار" جلب مشارکت بیماران در راستای ارتقاء ایمنی بیمار" نامگذاری شده است ".

 

 


 
١٢:٢٨ - يکشنبه ٢٦ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ٥٦٢٨٨    /    تعداد نمایش : ٧٥