چاپ        ارسال به دوست

واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری مرکز بهداشت بوکان واحد نمونه آذربایجان غربی شد

 

 

دکتر علی حسین زاده روز شنبه پنجم فروردین ماه سالجاری در گفت و گو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان اظهار داشت: عملکرد جامع برنامه های واحد مبارزه با بیماری های ستاد مرکز بهداشت توسط تیم کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با همراهی مسئولان و کارشناسان واحد مبارزه با بیماری ها مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت

.

وی ادامه داد: در بازدیدهای صورت گرفته توسط مدیر گروه بیمارستان های استان آذربایجانغربی  از واحد ستادی مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت، مراکز محیطی، بیمارستان و مرکز مشاوره بیماری های رفتاری  رضایت بخش بود.


دکتر حسین زاده افزود: پس از پایش و بازدید از بخش های مختلف واحد مبارزه با بیماری ها و پسخوراند گزارش حاکی از ابراز رضایت تیم پایش کننده و مطلوب بودن شاخص های های شهرستان در بین کل شهرستان های استان بود.


مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان، از همه مسئولان واحدهای درگیر، کارشناسان و همکاران فنی، اداری و دلسوز همراه که در امر پیشگیری، آموزش، مراقبت، پیگیری بیماری و بحران کووید ۱۹ تلاش می‌کنند تقدیر و تشکر کرد.


واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها به عنوان یکی از واحدهای تخصصی مرکز بهداشت مسئولیت پیشگیری و کنترل بیماریها در سطح شهرستان را عهده دار است.


این واحد  در زمینه چگونگی الگوی توزیع بیماریهای شایع از نظر اتیولوژی، توزیع مکانی، زمانی و بخصوص بار بیماری (Burden of Disease) و عوامل موثر بر آن بررسی و مطالعه نموده، تا بتواند بعنوان عضوی از پیکر مرکز بهداشت، هماهنگ و همسو با سایر اعضاء و بخشهای موثر با بهره گیری از توان تخصصی خود در تحقق اهداف بهداشتی شهرستان و به تبع آن استان و کشور به نحو شایسته ایفای نقش کند.

 


٠٩:٣٠ - شنبه ٥ فروردين ١٤٠٢    /    شماره : ٥١٥٨٩    /    تعداد نمایش : ٥٥