چاپ        ارسال به دوست

هشدار وزیر بهداشت درباره چهارشنبه‌سوری؛ مراقب چشم‌هایتان باشید

به گزارش روابط عمومی به نقل از ایسنا "دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت گفت: یکی از حوادث تلخ در پایان سال به خصوص برای پزشکان و چشم پزشکان، حوادث مربوط به چهارشنبه سوری است. استفاده از برخی وسایل آتش‌زا و وسایلی که ایجاد انفجار می‌کند، بعضا می‌تواند حادثه آفرین باشد و به خصوص در شب چهارشنبه سوری در اورژانس‌ها شاهد این حوادث هستیم.

 وی گفت: برخی تصور می‌کنند فقط کسانی که در این مراسم شرکت کرده یا از وسایل آتش‌زا استفاده می‌کنند، دچار این حادثه می‌شوند، در حالی که بیشترین حوادث را در عابرین و افرادی که تماشا می‌کنند، دیده‌ایم.

عین‌اللهی گفت: یکی از اتفاقات بسیار دلخراش صدمه به کودکان است. بچه‌هایی که در کنار آتش قرار می‌گیرند، دچار حادثه می‌شوند و بعضا این اجسام به چشم‌ اصابت می‌کند. وقتی چشم انسان دچار صدمه شود، به هیچ وجه قابل برگشت نیست و مانند شیشه‌ای است که بشکند.

وی با بیان اینکه توصیه می‌کنم که مردم از اجسام انفجاری استفاده نکنند، گفت: باید توجه کرد که موج انفجار می‌تواند همه چیز را پرتاب کرده و منجر به صدمه شود. در عین حال ما به عنوان وزارت بهداشت، به همه مراکز درمانی آماده‌باش کامل دادیم به ویژه مراکز سوختگی و تخصصی چشم. امیدواریم با کمترین حادثه چهارشنبه سوری را بگذرانیم."


٠٨:٠٦ - سه شنبه ٢٣ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٥١٣٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٣