چاپ        ارسال به دوست

هشدار به والدین و کودکان در روز چهار شنبه سوریبه گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان، شامگاه 22 اسفند ماه یک روز مانده به چهار شنبه آخر سال 2 مورد ترومای چشم در بیمارستان بوکان گزارش شده است که یکی از آنها به دلیل شدت جراحات به مراکز درمانی مجهزتر ارجاع  ودیگری در بیمارستان بوکان تحت درمان قرار دارد.

مسئولان شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان شهید دکتر قلی پور بوکان به والدین توصیه میکنند که چهار شنبه آخر سال مواظب خود و کودکان باشند چرا که آسیب به چشم و قطعی عضو برگشت ناپذیر بوده و فرد برای همیشه دچار معلولیت خواهند شد.

 

در ضمن هنگام بروز حوادث موارد زیر را توصیه و رعایت نماید:

 

1-در صورتی که شخصی دچار آتش سوزی شد باید مانع دویدن آن شویم و سعی کنیم با پتو یا وسایلی مثل پتو نسبت به خاموش کردن فرد اقدام کنیم.

2- اگر به بدن یا عضو سوخته این فرد لباس چسبیده شده بود نباید لباس را جدا کنیم. همچنین اگر سوختگی دارای تاول بود به هیچ عنوان نباید تاول ها را پاره کنیم.

3- اگر عضو سوخته دست، انگشتر یا دستبند و... داشت بهتر است که آن ها را با احتیاط از دستش خارج کنیم.

4- البته در مواردی که سوختگی با قیر است نباید قیر را جدا کنیم و باید برای جداسازی آن از کره استفاده کنیم.

 

در این روزها باید بیشتر مراقب کودکان، معلولان، سالمندان و افراد کم توان باشیم. یادمان باشد که استفاده از مواد محترقه هرگز به‌طور کامل ایمن نیست.٢٣:١٢ - دوشنبه ٢٢ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٥١٣٩١    /    تعداد نمایش : ٣٣