فراموش نکنیم کرونا هنوز تمام نشده است


یکه تازی دلتا کرونا در بین کودکان
  چاپ        ارسال به دوست

بازدید از پایگاه های تزریق واکسیناسیون و بازآموزی آخرین تغییرات دستورالعمل های اجرایی واکسیناسیون کووید ۱۹

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان، سه شنبه ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۰ خدامرادی کارشناس مسؤول واحد بیماری ها و مرزنگ کارشناس مسؤول واحد آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ستاد مرکز بهداشت شهرستان بوکان به منظور بررسی و نظارت دقیق بر روند واکسیناسیون و بازآموزی آخرین تغییرات دستورالعمل های اجرایی واکسیناسیون کووید ۱۹، طی بازدیدی از مراکز تجمیعی واکسیناسیون از نزدیک در جریان روند و اجرای واکسیناسیون در این واحد ها و مراکز قرار گرفتند.

در جریان این بازدید، خدامرادی کارشناس مسؤول واحد بیماری ها اعلام داشت: با توجه به نگرانی های ایجاد شده در رابطه با سویه «اُمیکرون» و با تایید کمیته علمی واکسیناسیون، سن تزریق واکسن نوبت سوم به گروه سنی ۱۸ سال به بالا رسید.

خدامرادی در زمینه فاصله زمانی دریافت نوبت سوم و نوع واکسن کووید۱۹ نیز گفت: هر فردی که ۳ ماه از واکسیناسیون نوبت دوم او گذشته باشد، صرف نظر از نوع واکسن دریافتی (آسترازنیکا، اسپوتنیک، بهارات، برکت و سینوفارم) می تواند جهت دریافت نوبت سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن مورد نظر را دریافت نماید.

 

در ادمه این بازدید مرزنگ کارشناس مسؤول واحد آموزش و ارتقای سلامت گفت: برای جلوگیری از خیز ششم کرونا با توجه به شیوع جهانی سویه جدید کرونا (اُمیکرون) و شناسایی آن در کشور نیازمند اقدام قاطعانه و جدی و مشارکت همه افراد جامعه است و این امر میسر نخواهد شد مگر با انجام واکسیناسیون کامل افراد و استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تهویه مناسب و پرهیز از مراسمات و دورهمی ها.

همچنین ایشان اشاره کردند در افراد واکسینه، علایم اُمیکرون مشابه سرماخوردگی بروز می کند، یعنی عطسه، خارش گلو، آبریزش بینی و سردرد. نود درصد مرگ و میر در بیمارستان ها در افراد غیرواکسینه و یا کسانی که واکسیناسیون کامل انجام نداده اند اتفاق می افتد.

در پایان این بازدید کارشناسان مسوؤل تاکید کردند برای طی کردن زمستان به سلامتی، مشارکت همگانی جامعه برای واکسیناسیون کامل نیاز مبرم بوده و لازم است مراقب خود و خانواده هایمان باشیم و همشهریان گرامی در اسرع وقت جهت تکمیل واکسیناسیون خود و سایر اعضای خانواده به مراکز و پایگاههای واکسیناسیون مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان


١٣:١٤ - چهارشنبه ١ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٤٠٥٣٨    /    تعداد نمایش : ٦٨خروج