چاپ        ارسال به دوست

پایش مرکز خدمات جامع سلامت" مولوی" توسط کارشناسان ستاد مرکز بهداشت بوکان

 به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان، سرپرست مرکز بهداشت  بوکان دراین پایش ، گفت: تکریم ارباب رجوع، ارائه خدمات سلامتی به هنگام و با کیفیت، افزایش پوشش خدمات بهداشتی و دستیابی به اهداف حوزه سلامت شهرستان را در گرو داشتن تیمی منسجم و همگام بیان کردند.


دکتر سوران ایوبی افزود: مهمترین هدف در بازدیدهای مدیریتی و پایش‌های جامع، ارزیابی نحوه خدمت‌ رسانی به مراجعه‌ کنندگان و بررسی روند ارتقاء شاخص‌های بهداشتی در بخش شهری و روستایی و در راستای ارتقاء سطح شاخص‌های سلامت شهرستان است.


وی افزود: نیروهای بهداشتی شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه ها و خانه های بهداشت با کمک کارشناسان ستادی خصوصا حوزه آموزش باید با ترویج آموزش های مستمر و فعال در میان مردم، فرهنگ خود مراقبتی را در جامعه گسترش داده تا بتوانیم به تحقق شعار اولویت پیشگیری بر درمان دست یابیم.


سرپرست مرکز بهداشت بوکان مهم‌ترین برنامه مرکز بهداشت را  در سال جاری را اجرای برنامه پزشکی خانواده، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و نظام ارجاع عنوان نمود و تاکید کرد: یکی از اهداف مهم این برنامه ها اجرای  ارتقای سواد سلامت در سطح شهرستان که باید نظام شبکه سلامت به آن توجه ویژه داشته باشد.


در ادامه جلسه کارشناسان ستادی خلاصه ای از گزارش بازدیدهای انجام شده از مرکز خدمات جامع سلامت مولوی را به تفکیک واحدهای مربوطه ارائه دادند و مشکلات و کمبودهای موجود مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شد ظرف مدت کوتاهی نواقص توسط پرسنل مرکز برطرف گردیده و پسخوراند پایش ها به مرکز بهداشت ارسال گردد.


این پایش روز گذشته 18 شهریور ماه سالجاری برگزار شد.


مرکز خدمات جامع سلامت مولوی دارای یک پایگاه ضمیمه و پنج بلوک شهری بوده و جمعیتی حدود ۱۳ هزار نفر را تحت پوشش خود دارد.

 

 ٠٩:٤٣ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ٥٦١٨٢    /    تعداد نمایش : ٦٣