چاپ        ارسال به دوست

وزیر بهداشت تاکید کرد:

"سلامت خانواده"، اولویت وزارت بهداشت در 2 سال آینده

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان به نقل از وبدا، بهرام عین اللهی روز یکشنبه در دوازدهمین جلسه قرارگاه "برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع" با بیان این مطلب افزود: این برنامه اقدامی پایه ای است که اگر درست شکل گیرد، بسیاری از مسائل نظام سلامت رفع می‌شود.

وی ادامه داد: لازم است نتایج این برنامه در حوزه بین المللی و برای سازمان بهداشت جهانی و دفتر منطقه مدیترانه شرقی آن تبیین شود.

عین اللهی خاطرنشان کرد: کاهش پرداخت از جیب مردم از اهداف مهم این برنامه است که باید همواره مد نظر برنامه ریزان و طراحان زیربرنامه های اجرایی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین لازم است از بین رفتن خدمات القایی با ساز وکارهایی که برای اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع تدوین می شود ، به عنوان یکی از اهداف مهم این برنامه، مد نظر قرار گیرد.

وزیر بهداشت بابیان اینکه الگوی مصرف دارو در کشور باید در این برنامه طراحی شود، عنوان کرد: این برنامه باید به نحوی به اجرا درآید که نتیجه آن اجتناب از تجویز غیر منطقی دارو باشد.

عین اللهی افزود: همچنین سایر برنامه های مهم نظام سلامت، همچون نقشه بیماری‌های کشور، آمایش سرزمینی و جوانی جمعیت باید از مسیر اجرای برنامه سلامت خانواده، تدوین و اجرایی شوند.

وی ضمن تاکید بر ضرورت تدوین و اجرای برنامه های پژوهشی حوزه سلامت در انطباق با برنامه سلامت خانواده گفت: پژوهش ها باید به ما نشان بدهند که چرا در فلان منطقه سرطان شایع است و چرا مشکلات بهداشت محیط در یک منطقه از کشور بیش از سایر نقاط به وجود می آید.

وزیر بهداشت با بیان اینکه برنامه سلامت خانواده قادر است اطلاعات لازم درباره مؤلفه های اجتماعی تاثیرگذار بر سلامت را در اختیار تصمیم سازان و شورای عالی سلامت قرار دهد، افزود: در دو سال آینده باید با همه توان در مسیر اجرای برنامه سلامت خانواده قدم برداریم‌.

 


١٠:٠١ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ٥٦٠٨٧    /    تعداد نمایش : ٤٩