چاپ        ارسال به دوست

روز جهانی ایمنی غذا

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان، هفتم ژوئن سالروز بزرگداشت روز جهانی ایمنی مواد غذایی است.


این تصمیم که توسط WHO و FAO به صورت مشترک اعلام شده است به منظور توجه و تمرکز در تشخیص، پیشگیری و مدیریت خطرات بیماریهای مرتبط با امنیت غذایی است.

 

روز جهانی ایمنی غذا هر ساله در هفتم ژوئن برای جلب توجه و بسیج اقدامات پیشگیرانه ، جهت شناسایی و مدیریت خطرات ناشی از غذا و بهبود سلامت انسان گرامی داشته می شود.


غذای سالم یک شاهرگ حیاتی برای حفظ سلامتی محسوب می شود.

غذای نا سالم می تواند عامل بسیاری از بیماری ها و مشکلات باشد. غذای ناسالم می تواند باعث بروز اختلالات اساسی در رشد، کمبود مواد مغذی و ریز مغذی ها، همه گیری بیماری ها و یا حتی بیماری های روانی شود.


اگر سطح جهانی این مساله را در نظر بگیریم، از هر ۱۰ نفر یک نفر هر سال به بیماری های ناشی از غذا دچار می شوند، که این آمار با توجه به رشد چشم گیر بهداشت عمومی، و توجه بیشتر افراد به رژیم غذایی سالم، در سال های اخیر، بسیار چشمگیر است.


در حقیقت نامگذاری این روز برای توجه به تغییر ساختارها و سیستم های غذایی به منظور سلامت بیشتر و پایدارتر و پیش گیری از بیماری های ناشی از غذا تاکید می کند.


ما در این روز از سیاستمداران، سرمایه گذاران و تمامی سیستم های تاثیر گذار بر غذا و مواد غذایی می خواهیم تا با تغییر سوگیری ها و برنامه های خود، به افزایش تولید غذای سالم، پایدار و ایمن برای بهبود جهانی بهداشت غذا کمک کنند.


 


٠٨:٣٧ - چهارشنبه ١٧ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٥٣٦٤٩    /    تعداد نمایش : ٤١