چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید در بیمارستان بوکان

 


 

 

 

 

 

 

 

در آستانه ولادت باسعادت امام هشتم شعیان، حضرت امام رضا (ع)  چهارم خرداد ماه سالجاری خادمان حرم منور علی ابن موسی الرضا (ع) در قالب  یک کاروان و با حمل پرچم مبارک حرم امام رضا(ع) در بخش های مختلف بیمارستان  شهید دکتر قلی پور بوکان حضور یافته ضمن عیادت از بیماران و طلب شفا برای آنان، با اهداء متبرکات، زیارت حرم امام رضا (ع) را بر بالین بیماران مهیا کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان، برنامه‌های دهه کرامت با محوریت زیر سایه خورشید و به تعداد ۲ کاروان هر کاروان با یک مبلغ، یک مداح و ۲ پرچم گردان تا ۱۰ خرداد ماه جاری در شهرها و برنامه‌های مختلف تدارک دیده شده، حضور می‌یابند.

جشن‌های زیر سایه خورشید از سال ۱۳۸۷ با هشت کاروان از هشت شهر ایران کار خود را آغاز کرد و به همت شبکه جوانان رضوی علاوه بر نقاط مختلف شهری، روستایی و عشایری در ۳۱ استان کشور طی این سال‌ها به ۲۷ کشور نیز تسری یافته است.

هدف اصلی جشن‌های زیرسایه خورشید ایجاد فضای زیارت از راه دور و توسل به امام رضا (ع) است البته تقویت نشاط دینی و وحدت میان اقوام و مذاهب اسلامی از دیگر اهدافی است که در این جشن‌ها دنبال می‌شود.

این کاروان‌ها حامل پرچم متبرک بارگاه منور رضوی، محصولات فرهنگی و هدایای متبرکی هستند که به همت شبکه جوانان رضوی و تشکل‌های مردمی، جشن‌های دهه کرامت را در نقاط مختلف کشور برگزار می‌کنند.

کاروان‌های زیر سایه خورشید علاوه بر برگزاری جشن‌های دهه کرامت، در بیمارستان‌ها، ندامتگاه‌ها، زندان‌ها، مراکز اصلاح و تربیت، پادگان‌ها، منازل بیماران خاص، خانه‌های سالمندان، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و دانش بنیان نیز حضور یافته و با در دست داشتن پرچم متبرک حضرت رضا (ع) صحنه‌هایی از دلدادگی شیفتگان علی بن موسی الرضا (ع) را رقم می‌زنند.

در این مراسم معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری، مدیر شبکه بهداشت و درمان، مدیر داخلی بیمارستان،مترون بیمارستان، مسئول حراست، مسئول بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان بوکان خادمان حرم امام رضا(ع) و پرچم حرم امام  را همراهی می کردند.


 

 

 

 

 

 


 


١٣:٢٠ - پنج شنبه ٤ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٥٣٢٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٤