چاپ        ارسال به دوست

پنج بیمارستان در جنوب آذربایجان‌غربی در حال ساخت است

  

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان، دکتر محمدامین ولی زاده افزود: هم اکنون عملیات ساخت بیمارستان‌های ۳۵۰ تختخوابی میاندوآب، ۳۵۰ تختخوابی مهاباد، ۲۵۰ تختخوابی بوکان، ۸۵ تختخوابی اشنویه و ۲۰۲ تخخوابی نقده در قالب پنج پروژه در حال انجام است که از این بین، ۲ بیمارستان نقده و اشنویه امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.


وی ادامه داد: هم اکنون هزار و ۵۵۶ تخت بیمارستان در جنوب آذربایجان غربی موجود است که طبق افق ۲ سال آینده باید به ۲ هزار و ۲۸۴ تخت بیمارستانی ارتقا یابد.


رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: در حال حاضر ۳۱۴ پزشک متخصص و ۴۹۱ پرسنل فوریت پزشکی در جنوب استان به بیماران خدمات درمانی ارایه می‌دهند.


ولی زاده با اشاره به برنامه های توسعه بهداشت و درمانی در سال جاری گفت: ۸۴ مصوبه درمانی در قالب سفر رییس جمهور، مقام عالی استان و همچنین طرح‌های محرومیت زدایی مربوط به جنوب استان است.


به گفته وی، ساخت ۲۲ خانه بهداشت، هشت پایگاه سلامت، ۱۰ پایگاه شهری و روستایی و ۲۳ مرکز جامع سلامت برای سال جاری در دست اقدام بوده که طی هفته دولت و یا دهه فجر به بهره‌برداری خواهند رسید.


وی با بیان اینکه جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۳۸۲ هزار نفر در جنوب استان ساکن هستند، یادآور شد: سیمای بهداشت و درمانی جنوب استان در وضعیت مطلوبی است بطوریکه چهار شهر مهاباد، بوکان، میاندوآب و نقده دارای دانشکده علوم پزشکی هستند.

 

 

 


 


٠٨:٤١ - سه شنبه ٢ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٥٣١٨٨    /    تعداد نمایش : ١٣