چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

کارگاه آموزشی تب مالت ویژه تسهیلگران زن روستایی

کارگاه آموزش و تربیت مربی پیشگیری و کنترل تب مالت " ویژه تسهیلگران زن روستایی"

کارگاه دو روزه آموزش تربیت مربی تب مالت با مشارکت مرکز بهداشت و اداره جهاد کشاورزی شهرستان ویژه " تسهیلگران زن روستایی" در تاریخهای 13 و 14 شهریور 96 با توجه به تفاهم نامه فی مابین ، برای تعداد  50 نفر  از تسهیلگران زن انجام گردید.


محمد صالح زارعی، کارشناس مسؤل بیماریهای مرکز بهداشت در گفتگو با روابط عمومی شبکه،تب مالت را یکی از بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان دانسته و تماس با ترشحات دامهای آلوده بویژه هنگام زایمان، استفاده از شیر نجوشیده و سایر فرآورده های لبنی اینگونه شیرها را از راههای انتقال این بیماری برشمرد.

وی افزود:با توجه به ضررهای اجتماعی و اقتصادی فراوان ناشی از ابتلای دامها به این بیماری و به دنبال آن آلوده شدن انسان، طرحی برای تکمیل اقدامات مبارزه با این بیماری تحت عنوان : * آموزش زنان روستایی توسط تسهیلگران زن* بعنوان فرآیندی تفاهمی مشترک بین دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین شده است، که در این طرح تسهیلگران جهاد کشاورزی توسط مربیان وزارت بهداشت، آموزشهای لازم را در خصوص تب مالت، و راههای پیشگیری، انتقال و شناسایی آن دریافت میکنند.


وی ادامه داد: انتظار میرود که تسهیلگران بعد طی این دوره آموزشی ، مطالب  را در جلسات آموزشی با زبان ساده به زنان روستایی منتقل نمایند .

 

 


١٢:٠٩ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٦٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٠خروج